+420 605 058 361

Strom života? Jaký má vlastně význam?

 

Se stromem života, se většina lidí jisto jistě setkala. Pokud se pozorně zadíváme, nalezneme tento motiv u mnohých přátel či známých. Někomu je strom života i jeho význam blízký, jinému zas vůbec. Tak či tak, jste-li případný zájemce a motiv se Vám zamlouvá ( nám se líbí moc - pozn. autora ), pojďme se nyní detailněji podívat na jeho původ.

Strom obecně má původ v dávných dobách a byl vždy předmětem uctívání a modliteb. Byl symbolem náboženským a mytologickým s opravdu hlubokým duchovním významem. Stromy byly totiž centrem energie a léčitelství, neboť sdružovaly vše živé. Úhlů pohledu na tento symbol však může být několik. Pojďme se podívat na ten nejzákladnější.

 

> Podívejte se na šperky se stromem života.

 

1) Strom života propojuje vše živé

 

Zcela základním významem stromu života je propojení všeho živého. Tedy pokud milujete a chováte respekt k lidem, zvířatům či přírodě, symbol stromu života by Vám neměl být cizí. V tomto případě zde nehledejte vyloženě nic biblického. Je to pouze projev lásky ke všemu živému.

 

2) Strom života může mít i biblický podtext

 

Křesťanství či i jiné náboženské prameny se zmiňují právě o stromě života. Pochopitelně každý v poněkud jiném kabátě. V případě křesťanství se vedou diskuze o zmínění stromu života v Bibli, který měl stát někde poblíž stromu v Rajské zahradě, kde byli Adam s Evou pokoušení hadem. Nejedná se však o jeden a ten samý strom? Někteří se přiklání k názoru, že ano. Jiní křesťané považují dokonce i samotný kříž za strom života. Všimněte si, že mnohé motivy kříže jsou zdobeny přírodními prvky nápadně podobné stromu života. 

S tímto symbolem se však můžeme mimo jiné setkat i v egyptské nebo čínské mytologii. Vždy znázorňuje něco božského a nadpřirozeného.

 

> Chci vidět přívěsky strom života.

 

Jaký má tedy přívěsek stromu života význam?

 

Často se stává, že v některých filmech nám v závěru filmu producenti nechávají určitý prostor pro naši fantazii. Stejné je to i u šperků resp. přívěsků. Jeho význam nechť si každý vyloží sám.

Milujete-li šperky s tímto motivem, nepřehlédněte kolekce strom života, kde naleznete všechny šperky s tímto neuvěřitelně krásným symbolem. Jako drobnou ochutnávku přidáváme jeden z přívěsků.

 

Váš Savour

 

 

Jaký význam ukrývá symbol nekonečna?