+420 605 058 361

Perlové náušnice

Perlové náušnice

Vyberte si z řady našich luxusních perlových náušnic značky Savour.  Pokud milujete šperky s dotekem přírody, jistě neodoláte.  Navíc na veškeré šperky nabízíme poštovné zdarma! Většina by tvrdila, že diamanty jsou nejkrásnější a nejluxusnější, ale nezapomeňme na lákadlo uměleckých šperků. Perly se staly tak populární, že nenaleznete téměř ženu, který by minimálně imitaci perly neměla doma. Díky své krásné a jedinečné povaze jsou perly také krásným a stylovým dárkem. My však nabízíme pouze pravé perly!

Comeback v podobě perel

V poslední době můžete vidět mnoho různých perlových náušnic. Což znamená, že lze říci, že náušnice s perlou zažívají opravdový comeback. Oficiálně nejstarší klenot na světě, perly, byly uctívány již dávno před psanou historií. Z tohoto důvodu jejich objev nelze přičítat zejména jedné osobě, ale věří se, že byly poprvé objeveny lidmi, kteří hledali potravu podél pobřeží. Víme, že se po tisíciletí nosili jako ozdoba, a to díky fragmentu perlových šperků, který se nachází v sarkofágu perské princezny a který se datuje do roku 420 př.nl, který je nyní vystaven v Louvru v Paříži. Perly byly prezentovány jako dary čínské královské hodnosti již v roce 2300 př.nl, zatímco ve starém Římě byly perlové šperky považovány za symbol.

Perlové náušnice v levnější i dražší variantě

Množství přirozených ústřic v Perském zálivu znamenalo, že perly také nesly velký význam v arabských kulturách, kde legenda říkala, že perly byly vytvořeny z kapek rosy, které spolknuly ústřice, když padali do moře. Před příchodem kultivovaných perel byl Perský záliv ve středu obchodu s perlami a byl zdrojem bohatství v regionu dlouho před objevením ropy. S tak dlouhou a starodávnou historií není divu, že se časem perla zahalila mýtem a legendou. Se zvyšující se poptávkou po perlách v západní Evropě, kde ženy šlechty a královské hodnosti nosily propracované perlové náhrdelníky, náušnice s perlou, perlové náramky a brože, do 19. století se poptávka po perlových špercích stala tak vysokou, že zásoby začaly klesat.

Jak vznikají perly?

Na rozdíl od drahých kamenů, které se těží ze země, produkuje perlu živý organismus. Perly mohou být nalezené, nebo kultivované, ve sladkovodní nebo slané vodě. Kultivované sladkovodní perly se vyrábějí převážně v Číně a vzhledem k jejich hojnosti jsou cenově dostupnější než jejich slaní bratranci. Perly lze nalézt v odstínech bílé, smetanové nebo zlaté barvy s velikostí od 9 mm do 20 mm. Tahitská perla je také známá jako černá perla, i když její barevné spektrum zahrnuje také šedou, modrou, zelenou a fialovou.

Náušnice pro každou příležitost

Pokud přemýšlíte, na co byste si pořizovali takové šperky, věřte, že náušnice perly můžete nosit i běžně do práce.  V nabídce na českém trhu totiž najdete opravdu nepřeberné množství a náušnice s perlou tak také mohou být ve vaší sbírce. Jak již bylo zmíněno, perla nemusí být pouze v bílé barvě, ale také v několika jiných barevných kombinacích. Jestliže patříte mezi ty, kteří chodí do společnosti, naprosto úchvatně působí kombinace náhrdelníku, náramku a náušnice s perlou. Je to totiž v podstatě jednoduché, zároveň ale takový kombinace působí velmi elegantně.

Stříbrné náušnice s perlou mohou být i pro drobné dívky

Velkou výhodou je i to, že i když se může zdát výběr omezený, není tomu tak. Koupit totiž můžete jak úplně jednoduché malinké náušnice perličky, vhodné například pro sportovkyně, tak vyberte také velké honosné náušnice s perlou, které sice po pár hodinách „ svěsí uši“, ale na krátkodobé nošení, především do společnosti jsou naprosto ideální. Při výběru těchto náušnic samozřejmě hraje roli to, v čem jsou perly zasazené nebo v jaké kombinaci jsou. Nicméně ať už si vyberte zlato, nebo stříbro, v žádném případě nešlápnete vedle. Náušnice perly vypadají velmi dobře jak se stříbrem, tak zlatem. Podívejte se na jednotlivé výrobky a sami rozhodněte, co bude obdarované slušet nejvíce.