+420 605 058 361

Strom života? Jaký má vlastně význam?

 

Se stromem života, se většina lidí jisto jistě setkala. Pokud se pozorně zadíváme, nalezneme tento motiv u mnohých přátel či známých. Někomu je strom života i jeho význam blízký, jinému zas vůbec. Tak či tak, jste-li případný zájemce a motiv se Vám zamlouvá ( nám se líbí moc - pozn. autora ), pojďme se nyní detailněji podívat na jeho původ.

Strom obecně má původ v dávných dobách a byl vždy předmětem uctívání a modliteb. Byl symbolem náboženským a mytologickým s opravdu hlubokým duchovním významem. Stromy byly totiž centrem energie a léčitelství, neboť sdružovaly vše živé. Úhlů pohledu na tento symbol však může být několik. Pojďme se podívat na ten nejzákladnější.

 

1) Strom života propojuje vše živé

 

Zcela základním významem stromu života je propojení všeho živého. Tedy pokud milujete a chováte respekt k lidem, zvířatům či přírodě, symbol stromu života by Vám neměl být cizí. V tomto případě zde nehledejte vyloženě nic biblického. Je to pouze projev lásky ke všemu živému.

 

2) Strom života může mít i biblický podtext

 

Křesťanství či i jiné náboženské prameny se zmiňují právě o stromě života. Pochopitelně každý v poněkud jiném kabátě. V případě křesťanství se vedou diskuze o zmínění stromu života v Bibli, který měl stát někde poblíž stromu v Rajské zahradě, kde byli Adam s Evou pokoušení hadem. Nejedná se však o jeden a ten samý strom? Někteří se přiklání k názoru, že ano. Jiní křesťané považují dokonce i samotný kříž za strom života. Všimněte si, že mnohé motivy kříže jsou zdobeny přírodními prvky nápadně podobné stromu života. 

S tímto symbolem se však můžeme mimo jiné setkat i v egyptské nebo čínské mytologii. Vždy znázorňuje něco božského a nadpřirozeného.

 

Jaký má tedy přívěsek stromu života význam?

 

Často se stává, že v některých filmech nám v závěru filmu producenti nechávají určitý prostor pro naši fantazii. Stejné je to i u šperků resp. přívěsků. Jeho význam nechť si každý vyloží sám.

Milujete-li šperky s tímto motivem, nepřehlédněte kolekce strom života, kde naleznete všechny šperky s tímto neuvěřitelně krásným symbolem. Jako drobnou ochutnávku přidáváme jeden z přívěsků.

 

Váš Savour