+420 605 058 361

Stříbrné řetízky

Stříbrné řetízky

Vyberte si z naší nabídky luxusních stříbrných řetízků Savour s dopravou zdarma! Řetízky jsou nezbytným a velmi oblíbeným stříbrným šperkem. Můžeme je pořídit z mnoha materiálů, které nesou svá pro a proti. Pokud trpíte alergiemi máte v podstatě dvě možnosti. Vybrat si chirurgickou ocel nebo stříbrný řetízek s rhodiovaním. Pokud Vám povrchová úprava rhodiováním nic neříká, trochu vám ji nyní přiblížíme. Rhodiování je proces, kterým se nanese vrstva rhodia na stříbrný šperk. Výsledkem je lesklejší, avšak mírně tmavší povrch vypadající jako bílé zlato. Tato vrstva chrání šperk před černáním a Vaši pokožku před alergickými reakcemi. Vrstva se po delší době naruší, avšak je možné ji obnovit.

 

Stříbrný řetízek můžeme zakoupit v různých délkách:

 

Řetízek 40 cm - tato délka je vhodná, pokud máte ráda obepnutější řetízky typu choker náhrdelníku. Díky tomu lépe vynikne přívěsek.

Řetízek 45 cm - Běžná a dle našeho názoru ideální délka stříbrného řetízku, kdy Vás nijak neškrtí. Je poholdný na nošení a i s mírně odhaleným dekoltem bude přívěsek krásně vidět

Řetízek 50 cm - Též velmi oblíbená délka, kdy požadujeme trochu volnější řetízek. Delší řetízky nedoporučujeme volit, nemáte-li v plánu něco extravagantního či vyloženě speciálního.

 

S jakými typy stříbrných řetízků se můžeme setkat?

 

Stříbrný řetízek může být nejen v různých délkách, nýbrž odlišuje se i strukturou. Pojďme se podívat na druhy řetízků:

Očkový - Typickým a všem dobře známým je očkový stříbrný řetízek, se kterým se setkáte nejčastěji. Lze jej nakombinovat s jakýmkoliv přívěskem, nehodí se pro samovolné nošení.

Pancéřový - Jedná se spíše o pánské provedení řetízků, kde zploštělá očka do sebe zapadají. Velmi často se nosí bez jakéhokoliv přívěsku

Čtvercový - čtvercové řetízky jsou velmi oblíbené a rozhodně nepatří k nudným šperkům. Dejte si však pozor na kombinaci. Ne každý přívěsek se k nim hodí. Typicky vhodným přívěskem je například křížek. Možností je více, buďte však obezřetní.

Kroucená - tento řetízek se dá nosit samostatně. V případě stříbrného řetízku doporučujeme volit rhodiovaný povrch. To platí i pro výše zmíněné. Právě řetízky velmi často černají díky potu na krku. Kroucené řetízky jsou velice krásné a pokud zvolíte tenčí rozměr, bude se k němu hodit téměř jakýkoliv přívěsek. Ale pozor. Ideální tloušťka z našich zkušeností je 1 maximálně 2 mm. Pokud by jste chtěli více, bude třeba zvolit rozměrově výraznější stříbrný přívěsek.